Zdjęcie z wycieczek

11 Międzynarodowy Roztoczański Rajd Rowerowy

W miniony weekend mieliśmy okazję uczestniczyć w XI Międzynarodowym Roztoczańskim Rajdzie Rowerowym. Przez dwa dni 200 rowerzystów z różnych zakątków Polski oraz przygranicznych miejscowości na Ukrainie poznawało po raz kolejny uroki Roztocza. Mimo różnorodności wiekowej, bez względu na posiadany rodzaj paszportu, wszystkich łączyła miłość do turystyki rowerowej.

Głównym organizatorem imprezy było miasto Lubycza Królewska i tam też rozpoczynaliśmy naszą rowerową przygodę uroczystym startem z miejskiego stadionu. Potem udaliśmy się w kierunku granicy. Po jej sprawnym przekroczeniu zawitaliśmy do Rawy Ruskiej, gdzie chlebem i solą, podczas festynu na rynku zostaliśmy przywitani przez Ukraińców. Pierwszy dzień to około 80 km, głownie po terenach ukraińskich, ze zwiedzaniem Niemirowa, Potylicza. Po powrocie wieczorne ognisko, część artystyczna…i krótki nocleg.

Drugi dzień to eksploracja głownie leśnych terenów wraz ze zdobyciem najwyższego z okolicznych wzniesień po polskiej stronie granicy oraz wizyta w kilku zabytkowych kościołach, bunkrach oraz ruinach świadczących o bogatej historii tego regionu.

Pogoda dopisała znakomicie, przepiękne krajobrazy, dobra zabawa. Wszyscy byli zadowoleni, bogatsi o wrażenia z Roztocza, aż szkoda było tak szybko wracać. To jednak impreza cykliczna, więc może w przyszłości uda się także zorganizować ekipę która na kolejnym rajdzie rowerowym pozna piękno i magię roztoczańskiej ziemi. Polecamy!!!

TEKST: Andrzej
FOTO: Dorota